www.aqwarystyka.pun.pl    Forum akwarystyczne

Forum Akwarystyczne.Zarejestrój się


#1 2009-02-10 14:25:04

cini

Administrator

status Ukryte
5907150
Call me!
Zarejestrowany: 2009-02-09
Posty: 62
Punktów :   

karmienie larw krewetek

Młode larwy przez pierwsze tygodnie wymagają niezwykle drobnego pożywienia, do czasu aż będą w stanie zjeść coś większego. Z publikowanych raportów wynika iż larwy nie są w stanie odżywiać się większością pokarmów gdyż są dla nich za duże - niektóre raporty mówią o sukcesie z drobno zmielonymi płatkami spirulinowymi oraz suchymi drożdżami.

Swoje larwy karmiłem 5razy dziennie, wstępnie małą ilością drożdży piwowarskich , sporymi dawkami "zielonej wody" (zielony zakwit wody, glony typu Chlorella), Baby Star II (50-100mikronowy drobny pokarm dla narybku ryb jajorodnych, przypuszczalnie można się posłużyć pokarmami zawiesinowymi JBL) a po tygodniu Golden Pearls(mikrogranulki dla morskich bezkręgowców).

Golden Pearls okazał się niemal idealnym pokarmem - larwy go zaakceptowały, szybko rosły a dzięki silnej barwie pokarmu można było zaobserwować że larwy jedzą( wnętrzności larw robiły się brązowo-czerwone a w ostateczności cała larwa robiła się pomarańczowa). Oczywiście różnorodność pokarmów jest zawsze wskazana dlatego polecam stosować kilka rodzajów pożywienia. Pokarm zanieczyszcza wodę więc należy uważać aby nie przesadzić.

Próbowałem karmić krewetki świeżą Artemią jednak nie zaobserwowałem aby larwy ją jadły. Większość artemii szybko stała się za duża do zjedzenia a co więcej sama zaczęła się rozmnażać w akwarium. Nie polecam tego pokarmu do wychowu larw krewetki amano.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.geobackupzar.pun.pl www.wdal.pun.pl www.fizjo3.pun.pl www.shinigami.pun.pl www.hardtruck18.pun.pl